I buy these products and break them down and put them into mylar bags for individual servings.
I eat them during hunts in the mountains.
The fruit, I mix with powdered milk in the mylar bags and add it to oatmeal or cream of wheat.
This is far more economical than purchasing prepackaged back packing meals.
Lightweight and stays fresh.